Wśród wielu województw w Polsce, Kraków wyróżnia się nie jedynie w temacie sztuki i akademickim, ale też na wielu innych polach. Staje się obszarem otwartym do mieszkania. Zmiany, jakie stały się udziałem miasta w ostatnich latach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie do przodu.
Dobre przekształcenia w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały załatwiono w przeciągu ostatniego czasu? Wielość napraw i inwestycji jest ogromna. Niezwykle pomogły w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których Kraków niemało czerpie. Dynamiczne postępowanie w temacie uzyskiwania dotacji spowodowały, że gmina wzbogaciła się o nowe węzły komunikacyjne, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz potrzebne obiekty konferencyjno – sportowe.
Szerokie inwestycje są niewidoczne dla zwykłego Krakusa. Nie oznacza to jednakowoż, że nie funkcjonują. Najczęściej ignorujemy fakty, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami połączone. Statystycznemu obywatelowi miasta zdaje się, że w regionie za mało się wykonuje. Natomiast Kraków zmienia się z każdym dniem. Usprawnienia w obszarze gospodarki odpadami, budowie i modernizacji siatki wodociągowej, stawianie ekranów akustycznych to tylko część zmian, jakie pomagają mieszkańcom pełniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto zmienia się również pod kątem opcji kulturalnych. Wartość miasta rośnie za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. takie miejsca przyciągają gości z innych krajów do przyjazdu.
Podejmowane przez radnych projekty nie dotyczą tylko ścisłego centrum Krakowa, ale również są związane z całym regionem. Z tej przyczyny zamiast uskarżać się lecz zobaczyć zmiany w jakie obrodził Kraków.
Przyszłe lata – jeśli uda się utrzymania szybkości zmian – pozwolą Krakowowi zostać wspaniałą metropolia.
Majchrowski program