Najważniejszym z globalnych problemów w większości polskich miast jest komunikacja. Nasze miasta nie są przygotowane do tak dużego natężenia korków, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się liczby pojazdów na polskich ulicach. Dlatego jedną z najważniejszych inwestycji jakie powinno rozpocząć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian a także poprawi całokształt infrastruktury Krakowa.

Wśród innych lokalizacji, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za metrem, jednak zanim ono powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji warto wymienić:
w pełni elektryczną nitkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w planach Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami i naprawy istniejących połączeń tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Trzeba zaś pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.kandydaci na prezydenta Krakowa
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie następne linie komunikacji, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, by jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale też komunikacją miejską. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na najlepszej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.