Dobra włoska restauracja
Pragniesz smacznie zjeść? Pośród szerokich opcji, które daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, połączeń oraz spora porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe posiłki włoskie

Makarony są bazą włoskiej kuchni. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do makaronu. italian food Krakow Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto i mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, minestrone i szeroki wybór słodyczy – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film