Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ restauracji. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące i ceszy oko. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Bardziej wrażliwi degustują rzadsze potrawy takie jak tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską należy przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele składników rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć też nie tak popularne włoskie potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata różnorodność i dania z wielu zakątków kraju. W najlepszej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino włoskie

Żadna restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna ignorować wina. Kolacja bez wyjątku powinien zawierać również aperitiff. Lampka białego wina to dla Włochów norma. La grande Mamma Kraków Najbardziej znane wina włoskie to toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese a także cagliari z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać różnorodną kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez wahania warto odwiedzić restaurację, która umie podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film