Każda dama stara się wyglądać jak najprzyzwoiciej, niemniej jednak niekiedy popełniają one błędy pielęgnacyjne, jakie niestety nie oddziałują dobrze na skórę. W następstwie tego należy wiedzieć, czego nie robić, aby uniknąć kłopotów, które będą tego skutkiem. Fundamentalnym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorową porą z makijażem na twarzy.
kosmetyki
Skóra nie dość, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co może w doprowadzić do powstania krostek i zaskórniaków. Również ogromnym błędem jest nie używanie toniku, bądź używanie go nazbyt nieczęsto. Zadaniem toniku jest przywrócenie trafnego pH dla skóry, czyli kwaśnego. Nawet sama woda zmienia pH na zasadowy.
szminki Hean
Przed kupnem kosmetyku, wypada szczegółowo przeczytać skład tego kosmetyku, ponieważ na niektóre składniki możemy być na przykład uczuleni i to może zaowocować zmianami alergicznymi, czyli zamiast być lepiej będzie gorzej. Równie znaczącym jest przestrzeganie daty ważności i zgodne warunkowe przetrzymywanie i na przykład nie wszyscy zwracają uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
zmarszczki
Niemniej jednak też nie właściwe korzystanie skraca na przykład ważność, mimo że według etykiety jest jeszcze należyty. Jednakże dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, ponieważ bakterie na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Aby zadbać adekwatnie o cerę bez pomocy kosmetyczki, jaka niemniej jednak kosztuje czas i pieniądze, trzeba się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją cery. Twarz wypada myć żelem myjącym, oczywiście dobranym indywidualnie do rodzaju cery.